forex trading logo

Home
Wyjazd do Siedlec PDF Drukuj Email

Dnia 9 stycznia 2018 roku został zorganizowany wyjazd do Siedlec. Uczniowie Zespołu Szkół w Skrzeszewie mieli możliwość obejrzenia spektaklu pt. „Opowieść wigilijna”. Sztuka, na podstawie utworu Ch. Dickensa, została zaprezentowana na scenie Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego. Reżyserią i choreografią zajęła się Iwona Maria Orzełowska.

Treść utworu była doskonale znana uczniom. To wzruszająca historia przemiany skąpca w człowieka hojnego i dobrego dla innych, nawiązująca do Wigilii. Przed spotkaniem Duchów Bożego Narodzenia główny bohater był człowiekiem, dla którego liczyły się tylko pieniądze. Dopiero po wizycie zjaw i refleksji nad swoim życiem Scrooge przekonał się, że bogactwo nie daje radości, jeśli nie można się nim dzielić.

Na scenie wystąpiło około 80 artystów, znakomita muzyka i ciekawa choreografia przyciągnęły uwagę widzów. Bogactwo ruchu i obrazu zagwarantowały fascynujące widowisko z głębokim przesłaniem, które opowiadało o tym, co w życiu najistotniejsze.

Spektakl bardzo podobał się uczniom, a dowodem były gromkie brawa po zakończeniu. W drodze powrotnej uczestnicy wyjazdu chętnie dzielili się wrażeniami i planowali kolejną wizytę w teatrze.

 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.