forex trading logo

Home
Zespół Szkół w Skrzeszewie
Uczniowie ze Skrzeszewa laureatami diecezjalnego konkursu „Chrzest Święty w życiu człowieka” PDF Drukuj Email

26 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół w Sabniach, odbyło się podsumowanie konkursu dla szkół z terenu diecezji drohiczyńskiej. Dzieci mogły narysować swój chrzest, postać świętego który swoja działalnością przyczyniał się do rozwoju w Polsce wiary chrześcijańskiej, napisać wiersz o tematyce związanej z chrztem lub przeprowadzić wywiad z rodzicami na temat tego sakramentu. W tych kategoriach II miejsca zajęła Magda Głogowska (kl. I-III) oraz Olga Bojar (kl. IV-VI) a Martyna Lipka otrzymała wyróżnienie (kl. I-III). Uczniowie klasy IV pod opieką p. Magdaleny Chomać przygotowali i przedstawili przedszkolakom i klasom I-III krótki spektakl przygotowany na podstawie legendy o św. Królowej Jadwidze pt. „O tym, jak Królowa Jadwiga wspomogła biednego kamieniarza”. Działanie odbyło sie w ramach modułu „projekt edukacyjny” i zajęło II miejsce w tej kategorii.


 
Uczniowie kl. III gimnazjum w Skrzeszewie z wizytą w szkołach ponadgimnazjalnych PDF Drukuj Email

Dnia 22 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy trzeciej gimnazjum w Skrzeszewie wybrali się na dni otwarte szkół ponadgimnazjalnych. Odwiedzili m.in. ZSCKR w Sokołowie Podlaskim - odbyli spacer po szkole, wysłuchali uczniów opowiadających o profilach, spotkali się z Panią dyrektor, oglądali zawody sportowe. Kolejnym etapem zwiedzania było I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Curie-Skłodowskiej. Tam, oprócz zwiedzania szkoły i poznania jej oferty edukacyjnej , wysłuchali koncertu w wykonaniu zespołu Prowokacja oraz chóru szkolnego, obejrzeli scenkę w wykonaniu grupy teatralnej "Prowokacja". 26 i 27 kwietnia to dni zwiedzania Zespołu Szkół nr 1 w Sokołowie oraz Liceum w Drohiczynie. Wszystkie te wizyty maja pomóc w wybraniu szkoły, w której będą przygotowywać się do dorosłego życia.


 

 
Wiosenny koncert zespołu Limbos PDF Drukuj Email

22 kwietnia, w Dniu Ziemi, w Zespole Szkół w Skrzeszewie odbył sie koncert zespołu Limbos, którego tematyka związana była z wiosną, ciepłem, wiatami i radością. Uczniowie mieli okazję posłuchać fragmentu koncertu Antonio Vivaldiego, "Prząsniczek" Stanisława Moniuszki, ,"Róża i bez" Jerzego Dudusia Matuszkiewicza - utworu z filmu "Jak rozpętałem II wojnę światową". Elementy rytmicznych ruchów dłońmi wykorzystano w brazylijskim utworze Pico pico. Na zakończenie można było także usłyszeć (i zaśpiewać) - Zielone ufoludki, Pszczółka Maja oraz utwór "Wiosna" z repertuaru zespołu Skaldowie.

 

 
Pomagamy! - akcja charytatywna w Zespole Szkół w Skrzeszewie PDF Drukuj Email

Wzorem poprzedniego roku, Samorząd Uczniowski Gimnazjum, w II połowie marca przeprowadził wśród uczniów Zespołu Szkół akcję zbiorki kosmetyków praz środków czystości. Zebrane rzeczy zostały przekazane do Domu Dziecka w Kisielanach. Akcję koordynowali - Bartek Zawadzki i Ola Sobieszczuk.


 
"BYŁ KIEDYŚ INNY ŚWIAT" - koncert w Zespole Szkół w Skrzeszewie PDF Drukuj Email

Od 2011 roku obchodzony jest Dzień Żołnierzy Wyklętych, to wyraz hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji patriotycznych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny. Narodowy Dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to także wyraz hołdu licznym społecznościom lokalnym, których patriotyzm i stała gotowość ofiar na rzecz idei niepodległościowej pozwoliły na kontynuację oporu przez długie lata.

21 marca 2016 roku w Zespole Szkół w Skrzeszewie odbył się koncert zatytułowany "Był kiedyś inny świat", podczas którego przypomniano losy ludności w okresie II wojny światowej oraz lat komunizmu. Śpiewając piosenki z tego okresu przypomniano postacie Józefa Szczepańskiego "Ziutka" - autora "Pałacyku Michla" czy "Dziś idę walczyć mamo", Janiny Załęskiej - bohaterki utworu "Sanitariuszka Małgorzatka" Edwarda Franciszka Herberta - żołnierza zamordowanego w Katyniu, Mieczysława Dziemieszkiewicza - "Roja", Danuty Siedzikówny - Inki oraz wszystkich tych, którzy dla Ojczyzny poświęcili swoje plany, marzenia a bardzo często - życie.

Uroczystość rozpoczął J.E. ks. bp Tadeusz Pikus, który wyraził swoją radość z pamięci, jaką otaczani są walczący o wolność Ojczyzny. Przypomniał również o zbliżających się, ważnych rocznicach: 1050 - Chrztu Polski, 25 - powołania do istnienia Diecezji Drohiczyńskiej oraz 17 rocznicy - wizyty św. Jana Pawła II w naszej diecezji. Na obchody tych ważnychwydarzeń, które odbędą się 10 czerwca w Drohiczynie, zostaliśmy wszyscy zaproszeni.

Wśród gości obecni byli: p. Iwona Wasilewska - zastępca Wójta Gminy Repki, ks. Józef Gierczyński - proboszcz parafii, p. Marianna Kobylińska - dyrektor GOKiS w Sterdyni, p. Ewa Czarkowska - dyrektor GOK w Repkach, Rada Gminy Repki wraz z przewodniczącym Adamem Czarnockim, rodzice, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Skrzeszewie.

Program został przygotowany oraz zaprezentowany przez scholę Cuncti Simus Concanentes, prowadzoną przez p. Magdalenę Chomać.

Cały koncert był niepowtarzalną lekcją historii i patriotyzmu, przypomnieniem, że powinniśmy postępować tak, aby móc powiedzieć podobnie jak Danka - Inka "ZACHOWAŁAM SIĘ JAK TRZEBA".

autor tekstu: Magdalena Chomać, fot. Anna Skwierczyńska


 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 45


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.