forex trading logo

Home
Zespół Szkół w Skrzeszewie
Poznajemy pracę Policji PDF Drukuj Email

Dnia 10.06.2016 r. przybył do Przedszkola w Skrzeszewie policjant z Posterunku Policji w Repkach, pan Wojciech Wrzesień. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna  jest  praca policjanta. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policyjne. W szczególności czapka, policyjny lizak oraz kajdanki. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczących ruchu drogowego i bezpiecznej zabawy przedszkolaki zaśpiewały policjantowi piosenkę. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie , które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci!

 
Przedszkolaki w bibliotece PDF Drukuj Email

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej w Przedszkolu w Skrzeszewie przedszkolaki odwiedziły bibliotekę. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach, a szczególnie tym dla dzieci. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece, o zbiorach znajdujących się na półkach. Przedszkolaki zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także jak należy dbać o książki. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od pani bibliotekarki lizaki. Obiecały, że przyjdą z rodzicami, żeby zapisać się do biblioteki.


 
Wycieczka do Białowieży PDF Drukuj Email

Bardzo dobrym prezentem dla dzieci z Przedszkola w Skrzeszewie była wycieczka do Białowieży. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Rezerwatu Żubrów
i Muzeum Przyrodniczo- Leśnego. Była to prawdziwa uczta dla miłośników przyrody.

 

 
Powiatowy konkurs piosenki obcojęzycznej PDF Drukuj Email

25 maja w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Sokołowie Podlaskim odbył się IV Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 44 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Zaprezentowali oni piosenki w języku angielskim i rosyjskim. Zespół Szkół w Skrzeszewie reprezentowany był przez dwa podmioty - uczennice szkoły podstawowej - Kingę Bujalską, Marysię Czarnocką, Natalię Pietranik i Weronikę Małczuk, które zaśpiewały staroangielską balladę „Scarborough Fair” oraz Szymon Dzikowski, uczeń gimnazjum, który zaprezentował piosenkę Michael Buble - Haven't Met You Yet. Decyzją jury Szymon zajął III miejsce w swojej kategorii. Opiekunami solisty i zespołu były pani Agnieszka Osipiak oraz pani Magdalena Chomać.


 

 
Piknik Rodzinny – Skrzeszew 2016 PDF Drukuj Email

2 czerwca w Zespole Szkół w Skrzeszewie odbył się już XI Piknik Rodzinny pod hasłem: „Sport to radość życia” . W tym dniu boisko szkolne ,poza miejscem zmagań sportowych, stało się również olbrzymim placem zabaw, tradycyjnie już ufundowanym przez Pana Tomasza Abramczuka. Znalazły się tu: euro-bungee, dmuchane zamki, zjeżdżalnie, trampoliny . Dodatkową atrakcję zapewniła nam OSP Skrzeszew pokazem sprzętu i umiejętności strażackich. Dzieci mogły obejrzeć 3 samochody strażackie, łódź, przebrać się w strój strażaka.

Maluchy występowały z rodzicami w konkurencjach bieżnych, rzutnych i z nietypowym przyborem. Były również zmagania międzyklasowe, w których trzeba było wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną , ale i wyobraźnią, pomysłowością w tworzeniu papierowych kreacji. Uczniowie z podstawówki brali udział w 7 konkurencjach indywidualnych, w których nagrodami były: rzutki, rakietki, latawce. W konkurencjach : skok w dal, bieg na 60m,rzut piłką lekarską, żonglerka wystartowała młodzież gimnazjalna. Zwycięzcy otrzymali piłki, rakietki, ochraniacze, getry.

Dużo zabawy dostarczyły wszystkim konkurencje z udziałem nauczycieli, gimnazjalistów i rodziców, którzy jak zwykle nie zawiedli i licznie przybyli na imprezę. W zmaganiach bardziej chodziło o zabawę niż rywalizację.

Najwięcej emocji wzbudził jednak konkurs na „SUPER RODZINĘ”, w którym rywalizowało między sobą 6 rodzin, min. w przeciąganiu liną, zabawach z wodą, rzutach do celu. Zwycięzcom puchar wręczyła dyrektor szkoły – Halina Getler. Wszystkie rodziny otrzymały akcesoria sportowe do wspólnych zabaw w domu. Tradycyjnie też odbyły się mecze w siatkówkę i piłkę nożną uczniowie kontra rodzice, strażacy. Zwieńczeniem zabawy był wspólny posiłek.

Ideą Pikniku Rodzinnego jest promocja aktywnego spędzania czasu z najbliższymi i integracja nie tylko społeczności szkolnej, ale i lokalnej, która wdrażana jest od kilku lat. Pomoc materialną bądź rzeczową w realizacji tego przedsięwzięcia niosą następujące firmy: AGROFRANKOPOL , BANK SPÓŁDZIELCZY w Sokołowie Podlaskim, POLSERO, zakład aranżacyjno- wykonawczy Verifis, sklep spożywczy „AGA” z Liszek, biuro turystyczne Aquaris, PKS „SOKOŁÓW”, firma Iglotex, firma REN, NOWA-M, firma ZPU BPMET. Oprawę muzyczną zapewnił Pan Adam Bochaj, a malowanie twarzy przedszkolakom Państwo Katarzyna i Przemysław Sawiccy. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Zdjęcia w zakładce "Galeria zdjęć"

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 45


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.