forex trading logo

Home
Zespół Szkół w Skrzeszewie
Konkurs na najpiękniejszy różaniec PDF Drukuj Email

W Zespole Szkół w Skrzeszewie Ks. Sylwester Falkowski we współpracy z Samorządem Uczniowskim zorganizował konkurs na najpiękniejszy różaniec. Przez cały październik uczniowie naszej szkoły wykonywali różańce według własnego projektu. Dzięki temu powstały one z: kasztanów, kukurydzy, jarzębiny, koralików, żołędzi, orzechów, masy solnej, fasoli, makaronu, bibuły, a nawet płatków śniadaniowych. W konkursie udział wzięło 17 osób.

Bartłomiej Zawadzki - Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego


 
Dzień Edukacji Narodowej w Skrzeszewie PDF Drukuj Email

13 października w naszej szkole obchodzono Dzień Nauczyciela. Montaż słowno – muzyczny z tej okazji przygotowali uczniowie Zespołu Szkół w Skrzeszewie oraz członkowie Scholi „Cuncti Simus Concanentes”. Najpierw wszyscy zapoznali się krótko z historią Komisji Edukacji Narodowej. Następnie pięknie wyrecytowano wiersze i zaśpiewano piosenki, które mówiły o tym jak to w szkole bywa. Było to zarówno podziękowaniem za pracę jak i przeproszeniem za wszystkie „wpadki i psikusy”. Na zakończenie Nauczycielom i wszystkim tym, którzy świętowali Dzień Edukacji Narodowej uczniowie zaśpiewali Sto lat, a róże oraz czekoladki i życzenia złożyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Apel przygotowano pod kierunkiem p. Małgorzaty Kamińskiej-Radziszewskiej oraz p. Agnieszki Osipiak. 

 
Dzień Papieski w Parafii Skrzeszew PDF Drukuj Email

9 października 2016 roku obchodziliśmy XVI dzień papieski pod hasłem „ Jan Paweł II -Bądźcie Świadkami Miłosierdzia”. Z tej okazji w kościele Parafialnym w Skrzeszewie, członkowie Scholi „Cuncti Simus Concanentes” oraz oddziału KSM przygotowali program słowno – muzyczny o Świętym Janie Pawle II. Na samym początku jeden z absolwentów skrzeszewskiego gimnazjum wprowadził wszystkich w duchowy wymiar „spotkania” z Wielkim Papieżem. Potem przez resztę młodzieży przypomniany został życiorys, najważniejsze myśli i nauczanie Karola Wojtyły. Dzięki obecności i umiejętnościom Scholi występ został wzbogacony piosenkami takimi jak: „Abba Ojcze”; „Nie bój się wypłyń na głębię”; „Nie lękajcie się”; „Gdy drogi pomyli los zły”; „Totus Tuus”.

Wszystkie najważniejsze chwile i wydarzenia z życia Świętego Papieża – Polaka zostały przedstawione na prezentacji multimedialnej. Została wykonana, aby wzmocnić pamięć o Świętym Janie Pawle II, który swoim życiem pokazał prawdziwe wartości. Na koniec została zaśpiewana ulubiona przez Papieża i dobrze znana wszystkim Polakom pieśń ,,Barka”, w której śpiew włączyła się cała wspólnota skrzewskiego kościoła.

Program Dnia Papieskiego został nagrodzony wielkim aplauzem przez parafian, którzy potem chętnie okazywali swoje miłosierdzie wrzucając datki do puszek, tym samym wspomagając stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

/Karolina Szkop, Bartłomiej Zawadzki - organizatorzy Dnia Papieskiego/


 

 
Wycieczka do Warszawy PDF Drukuj Email

12 października 2016r. uczniowie Publicznego Gimnazjum ze Skrzeszewa pod opieką wychowawców Marzeny Prochackiej, Anny Skwierczyńskiej i Barbary Mazurczak, uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Wyprawa rozpoczęła się od zwiedzania Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się okazy egzotycznych roślin zgromadzonych w szklarniach powsińskiego ogrodu. Po krótkim spacerze w strugach jesiennego deszczu, wśród przepięknych okazów drzew, roślin i kwiatów, uczestnicy wycieczki przejechali do Wilanowa. Pobyt na terenie dawnej rezydencji króla Jana III Sobieskiego zapoczątkowała lekcja „Wilanowskie obserwatorium przyrody” i zwiedzanie fragmentów ogrodu. Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach muzealnych „Wilanów perłą baroku”. Na zakończenie wycieczki uczniowie udali się na ciepły posiłek. Mimo niesprzyjającej aury wszyscy uczestnicy zgodnie przyznali, że wycieczka była bardzo udana.

 

 

 
Schola ze Skrzeszewa na koncercie galowym Festiwalu Piosenki Religijnej PDF Drukuj Email

W dniu 21 maja 2016 roku w Bielskim Domu Kultury odbyły się przesłuchania XXIII Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Śpiewajmy Panu”. Kolejny raz udział wzięła w nim schola CUNCTI SIMUS CONCANENTES działająca w Skrzeszewie. Decyzją jury zajęła ona II miejsce w kategorii schola dziecięce i została zaproszona do zaśpiewania podczas koncertu galowego. Odbył sie on 10 czerwca przy kopcu papieskim w Drohiczynie i wpisywał sie w obchodu 25-lecia diecezji drohiczyńskiej oraz 17 rocznicy wizyty Jana Pawła II w Drohiczynie. Zespół zaprezentował wtedy piosenkę „On jest dobrym Pasterzem”, która tematyką nawiązuje do jedności chrześcijan, sakramentów i posłuszeństwa Bogu. Dodatkowo, rozpoczął występy, wykonując utwór „Błogosławieni miłosierni” - Hymn Światowych Dni Młodzieży. Podczas koncertu nagrodę odebrał również Szymon Dzikowski - uczeń III klasy gimnazjum w Skrzeszewie, który piosenką „Niepojęty, Niezmierzony” wyśpiewał II miejsce w kategorii soliści powyżej 14 roku życia.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 45


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.