forex trading logo

Home
Zespół Szkół w Skrzeszewie
„Andrzejkowe Święto” w Skrzeszewie PDF Drukuj Email

W Dzień imienin Andrzeja, czyli 30 listopada dzieciom z Przedszkola i Zerówki oraz Klas I-III Szkoły Podstawowej w Skrzeszewie, dzięki Samorządowi Uczniowskiemu nadarzyła się okazja poznania tradycji "wróżb andrzejkowych". Podczas wspólnego wróżenia dzieci mogły dowiedzieć się czegoś o swoim przyszłym losie. Dowiedziały się trochę o historii Andrzejek, jak dochodzili je ludzie w dawnych czasach, ale również, że wróżby to zabawa i trzeba je traktować z przymrużeniem oka, chociaż nie jest wykluczone, że mogą się spełnić. Przy kilku stanowiskach rozłożone były różnorodne wróżby: z kubeczkami, z kapelusza, z rzutem kostkami, z losowaniem kolorów, z losowaniem z miseczek. Odkryli również,  kim będzie ich mąż lub żona, w jakim zawodzie będą pracować, co robią źle w swoich codziennych czynnościach i co powinny zmienić w swoim zachowaniu. Przez wszystkich znaną i wyczekiwaną przez wszystkich wróżbą było lanie wosku. Dla dzieci dzień "wróżb andrzejkowych" był bardzo ciekawy i wesoły. Uczestnicy „Andrzejkowego Święta” stwierdzili, że nie mogą się doczekać Andrzejek w przyszłym roku.

Bartłomiej Zawadzki – Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego


 
Realizacja projektu "Szkoła równych szans - VI edycja" PDF Drukuj Email

 

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej wraz z gminami Jabłonna Lacka, Klembów, Kozienice, Poświętne,
Przasnysz, Radzymin, Repki, Sarnaki, Sobolew, Wodynie i Zawidz realizują projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
„ Szkoła równych szans – VI edycja”. Celem projektu jest zwiększenie kompetencji kluczowych uczniów
i kompetencji zawodowych nauczycieli w 43 szkołach woj. mazowieckiego. Dofinansowanie projektu UE: 3. 222 967,45zł.
Całkowita wartość projektu 4.028.709,31zł.

 

 
„Spotkanie ze Św. Mikołajem” PDF Drukuj Email

„Mikołaju, Mikołaju na Ciebie czekamy już…” a Święty Mikołaj zrobił niespodziankę dzieciom z Przedszkola w Skrzeszewie i 6 grudnia przybył do nich osobiście. Dzieci przywitały gościa piosenkami i wierszykami o tematyce świątecznej. Mikołaj wręczył przedszkolakom upominki i prosił żeby dzieci były grzeczne i pilnie się uczyły. Po spotkaniu odjechał saniami aby odwiedzić inne dzieci.

 
„Dzień Pluszowego Misia” w Przedszkolu PDF Drukuj Email

W piątek 25 listopada 2016 roku Przedszkole w Skrzeszewie obchodziło „Dzień Pluszowego Misia”. Miś to ukochana zabawka każdego dziecka, nawet dorośli pamiętają ulubione pluszaki z dzieciństwa. W skrzeszewskim przedszkolu obchodziliśmy to święto w połączeniu z akcją „Cała Polska czyta dzieciom”. Z tej okazji zaprosiliśmy dzielnicowego Posterunku Policji w Repkach asp. szt. Wojciecha Września. Dzieci wysłuchały wierszy Brzechwy i Tuwima. Pan policjant rozmawiał również z dziećmi o bezpiecznym zachowaniu na drodze i w gospodarstwie rolnym rodziców. Pokazywał elementy wyposażenia policjanta. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały pomarańczowe odblaski w kształcie misia, które zostały przypięte do plecaków.

 
Dzień Patrona i Ślubowanie klas I PDF Drukuj Email

"Pieśń o tej, co nie zginęła" – to motto apelu z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę , który odbył się 17 listopada w Zespole Szkół w Skrzeszewie. Celem naszej uroczystości było przypomnienie pieśni i piosenek , które śpiewano niegdyś w polskich domach. Pieśni które towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych. Postanowiliśmy  poprzez pieśni przybliżyć naszą historię i ułatwić jej zrozumienie. Ponieważ pieśni patriotyczne stają się coraz bardziej "historią", są coraz mniej znane szczególnie dla młodego pokolenia Polaków, zrodził się pomysł, aby zorganizować konkurs piosenki patriotycznej, by ocalić ją od zapomnienia. Przy wyborze pieśni kierowaliśmy się chronologiczną historią pieśni i piosenek z biegiem lat nobilitowanych do rangi pieśni   narodowych i ojczystych . Każdy z wykonywanych utworów ma swoją historię, często bardzo ciekawą. Każdą piosenkę poprzedzał krótki komentarz, który był także krótkim opisem dziejów Polski. Montaż słowno - muzyczny przygotowany został w uroczystej scenerii. Uczniowie wraz z opiekunami przygotowali na tę okazję scenografię będącą tłem występów. Złożyły się na nią:  napis 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości, flagi Polski, Biały Orzeł na czerwonym tle, białe i czerwone kwiaty w donicy ustawionej przed tablicą, mapa Polski utkana z kwiatów  o ojczystych barwach oraz "echa przeszłości" - białe brzozowe krzyże, a przed nimi palące się lampki. Uczniowie klas młodszych przybyli na uroczystość trzymając w dłoniach własnoręcznie wykonane chorągiewki.

Część oficjalną akademii rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”. Następne dyrektor  szkoły powitała przybyłych gości  oraz wygłosiła krótkie przemówienie, które wprowadziło odbiorców w klimat uroczystości po czym rozpoczęła się część artystyczna. Uczniowie prezentowali  Zgłoszone do konkursu piosenki, które zostały wkomponowane w historyczno-patriotyczny scenariusz, celem czego było nie tylko wyłonienie zwycięzców konkursu, ale przede wszystkim aranżacja pouczającej lekcji historii. Usłyszeliśmy takie pieśni jak: „Wizja szyldwacha”, „Warszawianka”, "Marsz Polonia", „Jeszcze jeden mazur dzisiaj”,  "Marsz strzelców z 1863r.", „Rota”, „Pierwsza kadrowa” czy „ My, pierwsza brygada”.  Nie zabrakło też poezji patriotycznej. Wielki aplauz publiczności towarzyszył występowi przedszkolaków. Najmłodsi brawurowo wykonali znany całej sali przebój: „Defilada”. Część artystyczna została przygotowana na wysokim poziomie. Bardzo dobrym pomysłem okazało się zorganizowanie konkursu pieśni patriotycznej, świadczą o tym wzruszone twarze słuchaczy, oraz wielkie zaangażowanie naszych szkolnych artystów. Problem miała tylko komisja konkursowa, bo trudno było wyłonić zwycięzców. Nasze wspólne śpiewanie było rodzajem hołdu, jaki chcieliśmy złożyć tym, którzy w wielkim trudzie i poświęceniu wywalczyli nam przed laty wymarzoną niepodległość. Jesteśmy pewni, że wszyscy dokładnie zapamiętamy ten dzień.

Kolejnym punktem uroczystości było ślubowanie uczniów klasy pierwszej, dzielnie wspomaganych przez starszych kolegów. Tę część uroczystości rozpoczęliśmy odśpiewaniem Hymnu szkoły. Następnie Pierwszoklasiści, z wielkim zaangażowaniem, zaprezentowali specjalnie przygotowany program artystyczny, w którym udowodnili, że czują się Polakami, znają nasze barwy i symbole narodowe oraz pięknie śpiewają. Na koniec odbyło się ślubowanie na sztandar szkoły oraz pasowanie na ucznia. Pierwszoklasiści otrzymali upominki od wychowawcy i uczniów klasy drugiej. Tym miłym akcentem zakończyła się oficjalna część naszej uroczystości.

Katarzyna Dmowska-Niemirka

Fot. Olga Sobieszczuk, Bartłomiej Zawadzki


 

 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 45


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.