forex trading logo

Home
Zespół Szkół w Skrzeszewie
Dzień Babci i Dziadka w Skrzeszewie PDF Drukuj Email

„Kochamy Was, kochamy całym sercem..” - takie hasło było przewodnią myślą spotkania z Babcią i Dziadkiem w Zespole Szkół w Skrzeszewie. Dziadkowie dają bezwarunkową miłość, oparcie i miejsce gdzie można przyjść po pocieszenie. Aby za to podziękować, dzieci z przedszkola i klas I-III w Skrzeszewie 28 stycznia 2017 roku zaprosiły Babcie i Dziadków na uroczystość. Licznie przybyłych gości powitała dyrektor p. Halina Getler składając im najserdeczniejsze życzenia i gratulując udanych wnucząt. Dzieci kolejno prezentowały swoje umiejętności: wiersze, piosenki, taniec oraz przedstawienie teatralne „Królewna Śnieżka”. Bardzo miłym akcentem przygotowanym przez rodziców był tort dla Babci i Dziadka. Po odśpiewaniu „Sto lat” dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane upominki: laurki, serca, ramki ze zdjęciami i kwiaty. Następnie wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

wychowawcy grup przedszkolnych i klas I-III


 
Mamy I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej – Tenis Stołowy! PDF Drukuj Email

24 stycznia 2017 r., ta data zostanie na długo zapamiętana, otóż pierwszy raz w historii naszego gimnazjum drużyna dziewcząt w składzie: Czarnocka Wiktoria i Dudek Katarzyna zajęła I miejsce w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Turniejowe zmagania odbyły się na hali sportowej w Zespole Szkół w Sabniach, głównym sędzią był Radosław Kosieradzki, a opiekunem naszej zwycięskiej drużyny pani Aneta Głogowska.

 

 

 
Pomagamy ptakom PDF Drukuj Email

Przedszkolaki ze Skrzeszewa kolejny rok uczestniczą w akcji zimowego dokarmiania ptaków. „Ptasia stołówka” – przepiękny karmnik wykonany przez rodziców – umieszczona jest w pobliżu przedszkola. Dzieci przyniosły duży zapas ziaren, który z pewnością wystarczy aż do wiosny. Przedszkolaki uczyły się o ptakach pozostających na zimę w kraju, o tym co lubią jeść ptaki i o tym, że trzeba dokarmiać je systematycznie. Każdorazowe wyjście do karmnika jest też okazją do zabaw na śniegu.


 
Spotkanie wigilijne w Zespole Szkół w Skrzeszewie PDF Drukuj Email

22 grudnia uczniowie, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół w Skrzeszewie, wzorem lat poprzednich, wspólnie świętowali zbliżające się święta Narodzenia Bożego. Jasełka przygotowane były na wzór Opowieści Wigilijnej. U nas zamiast Scrooge’a był chłopiec o imieniu Krzyś, któremu Aniołek uświadomił, jak żyją inne dzieci. Krzyś zrozumiał, że źle się zachowywał. Gdy zobaczył, co się dzieje u innych, razem z Aniołkiem pomógł tym dzieciom, a sam postanowił zmienić swoje postępowanie. Jasełka były przygotowane przez uczniów - członków scholi „Cuncti simus concanentes” oraz oddziału KSM Skrzeszew. Uroczystość uświetnił również występ przedszkolaków. Całość zakończyło odczytanie fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Chrystusa, życzenia Pani Dyrektor, księdza katechety oraz koncert kolęd wykonany przez Scholę. We wspólne śpiewanie kolęd włączyli się wszyscy zebrani.

 
Rekolekcje adwentowe 2016 PDF Drukuj Email

W dniach 9 -11 grudnia. jak co roku, uczęszczaliśmy do kościoła pw. Św. Stanisława BM., aby wspólnie przeżywać rekolekcje adwentowe. Tym razem, ćwiczeniom duchowym przewodził ks. kan. dr Krzysztof Mielnicki. Zarówno Ksiądz jak i parafianie, a szczególnie dzieci i młodzież z niecierpliwością wyczekiwali tego spotkania.

W trakcie trzech intensywnych dni Ksiądz rekolekcjonista uświadomił nam, że każdy człowiek jest powołany do bycia misjonarzem-głosicielem Ewangelii, jedyne co musi zrobić, to zawierzyć swoje życie Bogu i każdego dnia drobnymi gestami i uczynkami wypełniać przykazania, troszczyć się i kochać bliźnich, dawać świadectwo i głosić Chrystusa, który umarł i zmartwychwstał dla zbawienia świata.

Ks. Krzysztof posłużył się przykładami ze swojego życia i innych ludzi. Pokazał nam, że w większym prezencie wcale nie musi być nic lepszego, niż w mniejszym. Liczy się to, co jest w środku, a nie na zewnątrz. Tak samo jest z człowiekiem - nikogo nie powinniśmy osądzać, jeśli go nie znamy.

Wspomniał również czasy kiedy uczył się w seminarium. Jeden z kolegów powiedział, że jest do wygrania 13 mln w kumulacji lotto. Zaproponował, żeby spróbować szczęścia i zakupić dwa losy. Kiedy miał już kupony, nie wiedział który oddać, bo nie wiadomo, który może być szczęśliwy. Zapytał, co by było gdyby, któryś z nich wygrał. Ksiądz Krzysztof powiedział, żeby się z nim podzielił. Kolega zaś odparł, że nie wie co by zrobił, gdyby wygrał taką sumę pieniędzy.

Historią, która poruszyła serca wiernych była opowieść o dziewczynie, która wracała do domu po bardzo pozytywnym zdaniu matury. Wysiadając z autobusu zobaczyła leżącego w rowie, pijanego ojca. Pomimo wielkiego wstydu podeszła do niego i zaprowadziła do domu. Tam zadała mu pytanie: Kto dał ci takie prawo, żebyś tak pił? Ojciec uświadomił sobie, że musi zmienić swoje życie dla córki. Wziął to sobie bardzo do serca. Postanowił, że do końca życia nie będzie spożywał alkoholu. Córka wybaczyła ojcu.

Ksiądz Krzysztof za dobry przykład troski o innych podał młodzież ze stowarzyszenia KSM, która wraz z kapłanem zorganizowała zbiórkę pieniędzy na rzecz swoich koleżanek i kolegów ze szkoły, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Pieniądze przekazali jednej z nauczycielek, która lepiej znała uczniów i wiedziała, komu jest potrzebna pomoc. Zbliżała się zima. Zauważyła, że jedna z dziewcząt nie ma odpowiednich butów i zimowej kurtki. Zabrała ją ze sobą i powiedziała, żeby wybrała sobie buty i kurtkę. Kiedy dziewczyna dorosła i podjęła pracę, postanowiła spotkać się z nauczycielką i odwdzięczyć się jej przekazując swoją pierwszą wypłatę.

Schola Cuncti Simus Concanentes śpiewem włączyła się w liturgię mszy rekolekcyjnych, co sprawiło wielką przyjemność Księdzu Mielnickiemu. Dzieci i młodzież na pamiątkę otrzymali aniołka, który na pewno będzie przypominał im kto prowadził te rekolekcje.

Nauki Księdza Krzysztofa dostarczyły nam wiele ważnych i ciekawych myśli, do których z pewnością nie raz będziemy wracać - że wiara jest darem, który został nam dany, abyśmy się nim dzielili; jest podarowanym talentem, który ma owocować; jest światłem, które nie powinno nigdy pozostawać w ukryciu, ale winno oświetlać cały świat. Jest najważniejszym darem, jaki został nam uczyniony w naszym życiu, i nie możemy zatrzymywać go dla samych siebie.

Podsumowując tegoroczne rekolekcje adwentowe, myślę że najlepszym tematem przewodnim byłoby stwierdzenie -,,To nie przypadek zrządził, że znaleźliśmy się na tym świecie, w nim dane jest nam wzrastać i dojrzewać, aby osiągnąć inny świat”


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 45


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.