forex trading logo

Home
Zespół Szkół w Skrzeszewie
Przedszkolaki pamiętają o bohaterach. PDF Drukuj Email

Listopad to miesiąc pamięci o zmarłych i poległych. Dzieci z Przedszkola w Skrzeszewie odwiedzają każdego roku miejscowy cmentarz. Jest tu pomnik żołnierzy 19 Pułku Ułanów Wołyńskich im. majora Feliksa Jaworskiego. Ułani polegli w bitwie pod Skrzeszewem i Frankopolem w 1920 r. Dzieci zapaliły znicze i odmówiły modlitwę. Przy okazji obchodów 11 listopada będą poznawać więcej faktów z historii walk o wolność i niepodległość Polski.

/nauczyciele przedszkola/

 

 
Uczniowie ze Skrzeszewa z wizytą w Sejmie. PDF Drukuj Email

W ubiegłą środę, 11 października 2017r., uczniowie Zespołu Szkół w Skrzeszewie wraz z opiekunami brali udział w wycieczce do Warszawy.

Zanim uczestnicy udali się do gmachu Parlamentu RP, zwiedzali Łazienki Królewskie, zespół ogrodowo-pałacowy z XVIII wieku, założony przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Większość z nich po raz pierwszy miało okazję zobaczyć wnętrza klasycystycznego Pałacu na Wyspie i poczuć atmosferę „obiadów czwartkowych”, czyli spotkań literacko-naukowych organizowanych wówczas przez ostatniego króla Rzeczypospolitej. Mimo jesiennego deszczu odbył się też spacer po parku. Zwiedzanie Łazienek zakończyło się pobytem w Starej Pomarańczarni, gdzie uczniowie obejrzeli kolekcję rzeźb, odkryte kilka lat temu malowidła ścienne oraz teatr z czasów stanisławowskich.

Po przejeździe na ulicę Wiejską uczestnicy wycieczki znaleźli się przed budynkiem Sejmu RP i po przejściu przez bramki udali się do Sali Posiedzeń. Z galerii mogli przez pewien czas przysłuchiwać się obradom i zobaczyć wystąpienia posłów z różnych klubów parlamentarnych. Na koniec w Sali Wszechnicy Sejmowej uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu na temat polskiego parlamentaryzmu.

W drodze powrotnej uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni z wyjazdu, podziwiali Warszawę nocą. Mimo późnej pory wystarczyło im jeszcze werwy, aby wziąć udział w konkursie z nagrodami, podsumowującym wycieczkę.


 
Uczniowie ze Skrzeszewa w Centrum Nauki PDF Drukuj Email

 

Dnia 02. 06 .2017r uczniowie kl. I ,II, IV, V, Zespołu Szkół w Skrzeszewie już we wczesnych godzinach rannych wyruszyli na wycieczkę do Warszawy
zorganizowanej w ramach projektu „ Szkoła Równych Szans” –VI edycja .Wycieczka odbyła się do Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie mieli okazję
do samodzielnego przeprowadzenia eksperymentów oraz poznali niektóre zjawiska zachodzące w przyrodzie. Następnie dzieci udały się do restauracji
na pyszny obiad. Do domu wróciły zadowolone i pełne wrażeń.

 

 
Piknik Rodzinny 2017 w Skrzeszewie PDF Drukuj Email

30 maja odbył się XV Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka z przewodnim hasłem od lat „Sport to radość życia” . Nadrzędnym celem pikniku jest dobra zabawa i promocja aktywności ruchowej w każdym wieku. Tradycją stało się, że ten dzień spędzają razem uczniowie, rodzice i nauczyciele na wspólnych zabawach .W programie znalazły się nietypowe konkurencje indywidualne dla gimnazjalistów i rodziców tj. toczenie beli, bieg w płetwach, marsz na szczudłach. Młodsi uczniowie zmagali się w rzutach do celu, przeskokach na skakance i torach przeszkód. Jak zawsze wiele śmiechu i zabawy było w konkurencjach rodzice kontra nauczyciele kontra uczniowie. Kulminacyjnym punktem programu tradycyjnie był konkurs na SUPER RODZINĘ, w którym nagrodą główną był Puchar Dyrektora Szkoły . Konkurs polega ta tym, że poszczególne rodziny biorą udział potyczkach sportowych. Wzbudza on wiele emocji i cieszy się coraz większą popularnością o czym świadczy rekordowa ilość zgłoszonych rodzin w tym roku. Nagrodami w konkursach były: piłki, badmintony, akcesoria rowerowe, pendrive, słuchawki, głośniki i myszki komputerowe. Duży entuzjazm wzbudziły dmuchane atrakcje i nowość - bezpłatna loteria, w której każdy coś wygrywał.( przybory szkolne, koszulki, kubki, rakietki, pamiętniki , czapeczki). Zwieńczeniem imprezy był mecz piłki nożnej uczniowie – rodzice (0:0) i wspólny posiłek. Nadrzędnym celem pikniku jest dobra zabawa i promocja aktywności ruchowej w każdym wieku.

Piknik Rodzinny to cykliczna impreza. Nie byłaby możliwa bez naszych sponsorów, którzy towarzyszą nam od lat: TRANSPORT. ROZBICKI- ADAM ROZBICKI FIRMA UZIMEX ,RODZINA MITURÓW I KALINOWSKICH AGRO-FRANKOPOL, RADA RODZICÓW, FIRMA POLSERO, BANK SPÓŁDZIELCZY W SOKOŁOWIE PODLASKIM ODDZIAŁ W REPKACH, FIRMA VERIFIS, SKLEP SPOŻYWCZY AGA – AGNIESZKA ROSZUK, FIRMA, FIRMA RENSKLEP NOWA –M, TWP Siedlce

Do naszego grona dołączyło KATOLICKIE STOWARZYSZENIE MŁODZIEŻY DIECEZJI DROHICZYŃSKIEJ na czele z ks. Sylwestrem Falkowskim.

DZIĘKUJEMY OSP SKRZESZEW, która towarzyszy nam od lat i panom ADAMOWI BOCHAJOWI za nagłośnienie, GRZEGORZOWI TOMCZUKOWI za wykonanie przedmiotów do wspólnych zabaw i wszystkim przybyłym rodzicom za wspólną zabawę. Do zobaczenia za rok.

 
Lekkoatletki ze Skrzeszewa PDF Drukuj Email

23 maja w Kosowie Lackim odbyły Eliminacje Powiatowe do Regionalnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w lekkoatletyce. Uczennice z gimnazjum ze Skrzeszewa stanęły 3-krotnie na podium:

Milena Antoniak – I miejsce w skoku w dal z wynikiem – 418 cm

Julia Głozak - II miejsce w skoku w dal z wynikiem -410 cm

Katarzyna Dudek I miejsce w pchnięciu kulą – 904 cm

Wszystkie medalistki otrzymały prawo startu na szczeblu regionu, na których Kasia Dudek ostatecznie zajęła IV lokatę. Jest to duży sukces biorąc pod uwagę, że Kasia debiutuje w tej dyscyplinie i poprawiła wynik z powiatu pchając kulą 935cm.

Dziewczyny potwierdziły również wysoką formę na XIX Mistrzostwach Powiatu Sokołowskiego im. Romana Lecyka. Milena Antoniak zdobyła brąz w skoku w dal z wynikiem 4,15 m , Katarzyna Dudek uplasowała się na III miejscu na podium w pchnięciu kulą. W tej samej dyscyplinie w kategorii chłopców Kacper Buczyński z wynikiem 10,70 m, również zajął III miejsce.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 45


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.